Wczasy nad Bałtykiem blisko plaży – O miejscowości Karwia

plaża KarwiaKarwia – to znana miejscowość letniskowa w województwie Pomorskim, oddalona tylko o 5 km od Jastrzębiej Góry.

Piękne szerokie i piaszczyste plaże przyciągają wielu turystów spragnionych wypoczynku w kameralnych pensjonatach oraz w kwaterach prywatnych.

Karwia posiada bezpośrednie połączenie PKS z Jastrzębią Górą, Władysławowem i Gdynią. Na miejscu jest poczta, punkt apteczny, kościół oraz wiele sklepów i barów. To bardzo dobry punkt noclegowy dla osób szukających nietuzinkowego miejsca na urlop.

Plaża – Karwia posiada ok. 3 kilometrowy pas dostępu do morza, oddzielonego od „świata” pasem wydm porośniętych wiecznie zielonym, sosnowym lasem. Latem złocista plaża o jedwabistym piasku wypełnia się turystami wypoczywającymi wsród kolorowych leżaków, parasoli i koców. Ale każdy znajdzie tu zawsze miejsce, gdzie w spokoju będzie rozkoszować się niepowtarzalną nadmorską atmosferą. Karwieńska plaża jest bowiem jedną z najszerszych na polskim wybrzeżu.

Słońce świeci, morze kusi swą chłodną wodą, a łagodnie obniżające się dno morskie stwarza doskonałe warunki do kąpieli. Spokojny rytm fal, wysokie niebo i daleki horyzont uspokaja dając poczucie wolności. Wśród takiego otoczenia wyśmienicie poprawia się samopoczucie. Wieczorami można posłuchać muzyki, coś przekąsić lub uraczyć się chłodnym piwem w małych lokalach gastronomicznych nad samym brzegiem morza, podziwiając wielkie przestrzenie i całkowicie się odprężyć. Piękno tej plaży to dodatkowo czyste, hartujące powietrze, świetnie oczyszczające płuca i specyficzny mikroklimat naładowany regenerującą energią. Specyficzne warunki naturalne i powietrze o dużej zawartości jodu sprzyjają leczeniu górnych dróg oddechowych, astmy, alergii oraz osób z chorobami układu krążenia.

Serdecznie zapraszamy do Karwii!